top of page
חיפוש

בירה ישראלית ואומנות אחזקת האופנוע – מבוא

עודכן: 13 באוג׳ 2020


שש שנים, שש שנים ארוכות עברו מאז החופש והטיול הכי טוב שהיה לי בחיים. אחת החוויות הטובות ביותר, הטהורות ביותר והמזככות ביותר שעברתי. מאז הספקתי להיכנס למספר מערכות יחסים טובות יותר וטובות פחות, למדתי עוד קצת, הספקתי לעבוד במגוון של עבודות שונות ומשונות ואט אט נשאבתי אל הבחירה שרק היום ברור כמה היא הייתה מובנת מאליה: בחרתי להתמסד ולהיות בעלים של בר וויסקי אמיתי בירושלים – הגלן בר. כזה שמתמחה בוויסקי משובח מסוגים שונים, כזה שנמזגות בו מלוא הכוס בירות עסיסיות, כזה שאתם רק חולמים שיהיה לכם פעם.

אל הבחירה הזו התווספו עוד כמה מאפיינים של גיל שיבה כמו אופנוע גדול יותר (V-storm 1000 שנת 2007 של סוזוקי), כרס נפוחה מעט, חשבון בנק ומנהל בנק שסוף סוף קצת מחייכים אלי כמו גם טיסה מדי שנה לארצות אירופאיות בהן מסתובבים בחוצות העיר אנשים לבושי חצאיות. אבל, חשוב תדעו שמספר דברים עדיין לא השתנו: האהבה לאופנועים, טבע, נשים, טיולים והאהבה הגדולה לכוס מלאה במשקה טוב, בין אם הוא יין משובח, וויסקי עשיר בארומות או בירה מעניינת.

V-storm 1000 שנת 2007 של סוזוקי אחרי ששאולי סיים ללמוד מאיפה משתין הדג הוא התברגן עוד קצת עם בת זוג רצינית והרשה לעצמו להצפין לאיזשהוא קיבוץ אי שם ליד קיסריה. בנוסף, עדיין לא ברור לי למה, הוא החליט לשבת במשרד מוכה אורות ניאון כל היום כדי לנהל חברת תרגום ותוכן לאינטרנט. נו, לפחות הוא עדיין רוכב (Freewind 650 שנת 99, גם הוא של סוזוקי).

ביום שישי אחד לפני מספר שבועות, עלינו על האופנועים ורכבנו צפונה אל מבשלת הבירה – סלרה שבקיבוץ גינגר, שם מתקיים בכל יום שישי טקס אכילת נתחי בשר מעושנים ושתיית בירות מהמבחר של המבשלה עד אבדן כושר עבודה. שם נפל האסימון.

לאון  שוורץ (שני מימין) ואריק סלארוב (עומד במרכז) הפעם אנו הולכים לעשות טיול מבשלות בירה ואופנועים חוצה ישראל. דווקא עכשיו, בגלל הפריחה של מבשלות הבוטיק שיש לנו בארץ. דווקא עכשיו, בגלל שעוד רגע מגיע חג הפסח וכמעט כל המבשלות סוגרות את הבסטה ויוצאות לחופשה. דווקא עכשיו, בגלל שלפני שש שנים לא היתה לנו כרס בירה שצריך לטפח.

אבל אין טיול כזה בלי אילוצים ומכיוון ששאולי מתכנן את האקזיט של החברה גם בימים אלה אז הוא יצטרף רק ליום השני במסע. מוזמנים להצטרף ליום הראשון, השלישי והרביעי רק בעלי אופנועים ולא בעלי קיבה רגיזה. המסע מתוכנן לצאת ביום א 1/4/2012 'ולהסתיים ביום רביעי 4/4/2012. מטרתו, סקירת מבשלות בירה בארץ לפי חלוקה על פי אזורים, והכרת הבירות המובילות ו/או המעניינות שלהם. הנסיעה תתבסס אך ורק על אופנועים, – הלינה והארוחות בתנאי שטח.

המסלול: יום א' – דרום ומרכז הארץ מבשלת ISIS מבשלת נגב מבשלת אחוזת בית מבשלת ג'יימס מבשלת הגמל המרקד (Dancing Camel)

יום ב' – השרון והגליל מבשלת הדובים מבשלת אלכסנדר מבשלת פאבו מבשלת מלכה מבשלת ליבירה

יום ג' – הגליל והגולן מבשלת הגליל יקב אל רום מבשלת הגולן מבשלת סלארה

יום ד' – ירושלים מבשלת הרצל מבשלת שפירא מבשלת שריגים (מבשלת רונן ומבשלת עמק האלה שיושבות ביחד) מבשלת אביר האלה

וזו לא הרשימה הסופית, יתכן ונבקר במבשלות נוספות… אתם מוזמנים להגיב, לקנא ולעקוב אחרי המסע שלנו. יהיה אלכוהולי מתמיד.

לשאלות הצעות וכו' מוזמנים ליצור קשר בדף הבית בפייסבוק או במייל g@GLEN.co.il או בטלפון 054-9010076 את רישומי המסע תוכלו למצוא באתר Beers.co.il החל משבוע הבא, או באתר Biratenu.com

71 צפיות0 תגובות

Kommentarer


bottom of page